Spoštovani starši,

Na spodnji povezavi si lahko prenesete knjižico POMAGATI OTROKU ZMANJŠATI STRAH IN BOLEČINO MED ZDRAVNIKOVIM POSEGOM, ki je nastala v sodelovanju Sekcije MS in ZT v pediatriji in zdravniškim združenjem.

Knjižica je vodnik, ki vam bo lahko v pomoč, če bodo pri vašem otroku potrebni zdravstveni postopki, ki utegnejo biti zanj neprijetni, nekoliko boleči, ali pa ga le plašijo.

Priporočila ter psihološke tehnike za lažje obvladovanje strahu in bolečine lahko uporabite tako v zdravstveni ustanovi kot tudi v domačem okolju. Izberite pa tiste, ki so vam blizu in so primerne za otrokovo starost in njegove osebnostne značilnosti.

POVEZAVA