Vrtec lahko sprejme otroka, ko je dopolnil starost najmanj 11 mesecev, če starši ne uveljavljajo več pravice do starševskega dopusta v obliki polne odsotnosti z dela.

Vrtec najmanj enkrat letno objavi javni vpis novincev za naslednje šolsko leto. V času javnega vpisa, ki bo od 4. 3. 2019 do 15. 3. 2019, morajo starši oddati Vlogo za sprejem otroka v vrtec. Na komisiji za sprejem otrok se obravnava le vloge, ki prispejo v času javnega vpisa.

Na spodnji povezavi, v vseh enotah vrtca in na spletni strani občine Kamnik je staršem na razpolago nov obrazec – Vloga za sprejem v vrtec. Izpolnjeno vlogo za vašega otroka lahko oddate po pošti ali pa jo prinesete v svetovalno službo, ki se nahaja v enoti Rožle, Novi trg 26b.

Po končanem javnem vpisu komisija odloča o sprejemu otrok na podlagi sledečih kriterijev:

• otrok ima vsaj z enim od staršev stalno bivališče v občini Kamnik oz. ima vsaj eden staršev
  • tujcev  v občini Kamnik začasno bivališče in je zavezanec za dohodnino v Sloveniji                 10 točk
  • otrok, ki ima zaradi razvojne motnje (MKB diagnoza) priporočilo razvojne ambulante
  • (razvojnega pediatra), z navedbo razlogov za nujnost vključitve                                             7 točk
  • otrok v enostarševski družini                                                                                               6 točk
  • otrok staršev, ki imajo sorojenca že vključenega v isti vrtec v občini Kamnik                           5 točk
  • otroci dijakov ali študentov                                                                                                  4 točke
  • otrok, ki je bil uvrščen na čakalni seznam v preteklem šolskem letu in mu med
  • šolskim letom ni bilo ponujeno prosto mesto v želenem vrtcu oz. enoti                                     3 točke
  • družine z dvojčki, trojčki, itd. ter družine s tremi ali več predšolskimi otroki                              2 točki

V skadu z zakonom ima prednost pri sprejemu v vrtec otrok s posebnimi potrebami, ki ima odločbo o usmeritvi, ter otrok, za katerega starši predložijo mnenje centra za socialno delo o ogroženosti zaradi socialnega položaja družine.

Komisija najkasneje v 8. dneh po seji vsem staršem izda obvestilo o sprejemu ali zavrnitvi sprejema v vrtec.

Če starši ne podpišejo pogodbe z vrtcem v roku, ki jim ga določi vrtec, se šteje, da so umaknili vlogo za vpis otroka v vrtec.

Otroke sprejemamo v vrtec tudi med šolskim letom, če oddelki niso polno zasedeni. V primeru, da se med šolskim letom sprosti prosto mesto, imajo prednost pri vpisu otroci iz centralnega čakalnega seznama. Centralni čakalni seznam predstavlja seznam otrok, ki so bili na komisiji za sprejem otrok za aktualno šolsko leto odklonjeni. Prednost pri vključitvi v vrtec pred otroki iz centralnega čakalnega seznama, ima otrok s posebnimi potrebami ali otrok z mnenjem centra za socialno delo o ogroženosti zaradi socialnega položaja družine.

Vse o postopku vpisa in sprejema otrok si lahko preberete na spodnji povezavi Pravilnik o sprejemu otrok v vrtec in spremembe Pravilnika.

Dodatne informacije o vpisu dobite pri svetovalni delavki na telefonskih številkah: 01 830 33 38, 031 371 078 ali na Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.; Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Vloga za sprejem otroka v vrtec
Pravilnik o sprejemu otrok v vrtec
Pravilnik o spremembah in dopolnitvah pravilnika o sprejemu otrok v vrtec 1.12.2011
Pravilnik o spremembah in dopolnitvah pravilnika o sprejemu otrok v vrtec 4.2.2015