Vrtec Antona Medveda Kamnik

Novi trg 26 B, 1241 Kamnik | tel.: (01) 830 33 30 | fax: (01) 839 13 27 | e-pošta: info@vrtec-kamnik.si

Enota Pedenjped - Stara Duplica
Jakopičeva 27, Kamnik
Tel: 01 831 51 10
pedenjped@vrtec-kamnik.si

Poslovni čas: 5.30 do 16.30

Čeprav se naša enota nahaja v bloku in imamo na razpolago samo balkon, smo se letos odločili, da se seznanimo z osnovami vrtnarjenja v posodah.

Skupaj smo previharili naše možgančke in razmišljali, kaj potrebujemo za delo, kaj bomo sadili, sejali, kako bomo skrbeli za rastline. Kot potrditev, da rastline potrebujejo za rast vodo in svetlobo, smo na začetku naredili poizkus s fižolom. Vztrajno smo opazovali, se veselili njegove rasti in po potrebi zalivali. Posejali smo baziliko, solato, grah, posadili pa jagode, listni česen, meliso, kamilico in krompir. Tudi paprika in paradižnik zaenkrat v notranjih prostorih čakata posejana v naših lončkih, da jih ob toplejših dnevih iz notranjih prostorov presadimo na balkon v večje posode. Pa še to, da vam ne pozabimo povedati, da bo letos na našem balkonu rasla in cvetela sončnica. 

Več pa si poglejte na spodnjih fotografijah.

 

 

 

(c) 2014, Vrtec Antona Medveda Kamnik | Pravno obvestilo | Piškotki | Izdelava spletne strani