Bivanje v naravi

tabor

To je dejavnost, ki jo vrtec izvaja izven kraja bivanja otrok in poteka več dni. Podlaga za izvajanje omenjene dejavnosti je program za predšolske otroke oziroma Kurikulum za vrtce. V Vrtcu Antona Medveda Kamnik organiziramo za otroke dva različna tabora in sicer Zimski doživljajski tabor in Eko tabor.

Zimski doživljajski tabor je organiziran v Logarski dolini. Otroci bivajo v penzionu Na razpotju. Tabor je primeren za otroke pred vstopom v šolo in tistim, ki imajo odlog šolanja. Tabor traja tri dni. Otroci na taboru med drugim obiščejo Pravljično deželo, se seznanjajo s tekom na smučeh, z naravo, doživljajsko pedagogiko itd. Organizacijska vodja tabora je Špela Novak.

Eko tabor pa izvajamo na Debelem Rtiču, namenjen je otrokom od 4. do 5. leta in traja tri dni. Namen eko tabora je razvijanje naklonjenega, spoštljivega in odgovornega odnosa do žive in nežive narave. Organizacijska vodja tabora je Nina Horvat.

Tabori so predstavljeni na uvodnih roditeljskih sestankih oddelkov. Podrobnejše informacije o namestitvi, dejavnostih in izvedbi obeh taborov pa so staršem predstavljeni na informativnih sestankih, ki so organizirani pred odhodom otrok na tabor.

TABOR - DEBELI RTIČ 2019

TABOR - ZIMSKI PRAVLJIČNI GOZD LOGARSKA DOLINA 2019