gozd

gozd1

V Vrtcu Antona Medveda Kamnik sledimo viziji, da je za zdrav in ekološko ozaveščen način življenja potrebno otrokom ponovno približati naravo.

Z vključitvijo vrtca v projekt "Povabilo v gozd", kasneje v projekt "Gozdni ponedeljek" smo v našem vrtcu z otroki pogosteje začeli zahajati v gozd. Gozd je za otroke prostor, ki je poln izzivov. Pomembno je, da vzgojitelj otroku zaupa in mu omogoči možnost uspeha. Kljub začetnim pomislekom glede zagotavljanja varnosti v gozdu in zdravja otrok smo spoznali, da nam gozd ponuja ogromno znanja in spoznanj za življenje.

Poleg naravoslovnih znanj, krepitve motoričnih sposobnosti, spoznavanja drevesnih vrst, rastlin, gozdnih tal in podnebnih sprememb smo preko dejavnosti, ki smo jih izvajali v gozdu, ugotovili, da otroci gozd kot prostor potrebujejo. Vrtec Antona Medveda Kamnik je v sodelovanju z Inštitutom za gozdno pedagogiko z mag. Natalijo Gyorek izdal priročnik Otroci potrebujemo gozd, kjer so med drugim predstavljene izkušnje strokovnih delavcev vrtca.

MREŽA GOZDNIH VRTECV IN ŠOL SLOVENIJE - GOZDNI VRTEC