mali soncek

Vrtec Antona Medveda Kamnik se je v projekt prvič vključil v šolskem letu 2011/2012. S projektom že sedmo leto nadaljujemo tudi v šol. letu 2018/2019. Projekt je namenjen otrokom od 2. do 6. leta starosti.

Projekt vsebuje 4 stopnje:

• Mali sonček – modri (za otroke od 2. do 3. leta),
  • Mali sonček – zeleni (za otroke od 3. do 4. leta),
  • Mali sonček – oranžni(za otroke od 4. do 5. leta),
  • Mali sonček – rumeni (za otroke od 5. do 6. leta).

Cilji, ki jih uresničujemo:

• obogatiti program gibalno/športnih dejavnosti v vrtcu,
  • spodbuditi k sistematičnemu delu in celostnemu pristopu pri podajanju vsebin gibanja predšolskim otrokom,
  • spodbuditi starše k aktivnemu sodelovanju pri izpeljavi programa, spodbuditi starše in otroke k aktivnemu preživljanju prostega časa,
  • pri otrocih spodbuditi željo, navado in potrebo po športnem udejstvovanju v vseh starostnih obdobjih.

Projekt strokovni delavci v vrtcu izvajajo tekom celega šolskega leta v vseh letnih časih. Ob zaključku projekta otroci prejmejo tudi priznanja in medalje. Strokovni delavci pripravijo različne načine zaključka projekta na nivoju posameznih oddelkov, enot.

plavalni tecaj

IMG 5347