Vrtec se je v program Ekošola vključil v šolskem letu 2008/2009. Gre za mednarodno uveljavljen program celostne okoljske vzgoje in izobraževanja, namenjen spodbujanju in večanju ozaveščenosti o trajnostnem razvoju med otroki skozi njihov vzgojni in izobraževalni program ter skozi aktivno udejstvovanje v lokalni skupnosti in širše. V času sodelovanja v programu smo pridobili zeleno zastavo, podpisali Ekolistino in spesnili Eko himno vrtca. Koordinatorici projekta sta Petra Topličanec in Aida Čekić.

Obvezni sklopi:

• VODA – ENERGIJA,

• ODPADKI – KROŽNO GOSPODARSTVO,

• SPOZNAVAJMO TALNI ŽIV ŽAV OKROG NAS V SOZVOČJU Z RAZISKOVANJEM BIOTSKE RAZNOVRSTNOSTI

• PODNEBNE SPREMEMBE

Izbirni sklop: ALTERMED 2020.

Druge dejavnosti:

• Udeležba na XIV. srečanju koordinatorjev ekovrtcev Slovenije v vrtcu Slovenska Bistrica.

• Aktivna udeležitev in sodelovanje na organiziranih konferencah in izobraževanjih.

• Organizacija zbiralne akcije papirja (v jesenskem in pomladnem času), zamaškov, tonerjev, kartuš in odpadnih baterij.

• Organizacija spomladanske čistilne akcije (v sodelovanju z Občino Kamnik, oddelkom za gospodarske javne službe in finance).

vrt1