Vrtec se je v program Ekošola vključil v šolskem letu 2008/2009. Gre za mednarodno uveljavljen program celostne okoljske vzgoje in izobraževanja, namenjen spodbujanju in večanju ozaveščenosti o trajnostnem razvoju med otroki skozi njihov vzgojni in izobraževalni program ter skozi aktivno udejstvovanje v lokalni skupnosti in širše. V času sodelovanja v programu smo pridobili zeleno zastavo, podpisali Ekolistino in spesnili Eko himno vrtca. Koordinatorici projekta sta Petra Topličanec in Aida Čekić.

V šolskem letu 2018/19 smo v sklopu Ekošole vključeni v naslednje projekte:

• Zgodnje naravoslovje: Učimo se poslušati: zvoke vetra, petje ptičev in deževnih kapelj,
  • Voda,
  • Energija,
  • Odpadki - krožno gospodarstvo,
  • Podnebne spremembe in mi
  • Altermed 2019.
Druge dejavnosti:
  • Aktivna udeležitev in sodelovanje na organiziranih konferencah in izobraževanjih.
  • Organizacija zbiralne akcije papirja (v jesenskem in pomladnem času), zamaškov, tonerjev, kartuš in odpadnih baterij.
  • Organizacija spomladanske čistilne akcije (v sodelovanju z Občino Kamnik).

vrt1