1plavalci

Obogatitvene dejavnosti so dejavnosti, ki sodijo v izvedbeni kurikulum vrtca in jih vrtec izvaja občasno, daljši ali krajši čas, odvisno od izvedbenega kurikula vrtca, interesa otrok in želja staršev. Načrtujejo in izvajajo jih strokovni delavci vrtca v času predpisane delovne obveznosti vzgojiteljev in pomočnikov vzgojiteljev in so skladne s cilji in načeli Kurikula za vrtce. Obogatitvene dejavnosti se izvajajo v okviru posameznega dne otrokovega bivanja v vrtcu v obliki delavnic v prostorih vrtca in izven stavbe in igrišča vrtca v obliki obiskov predstav, knjižnic, muzejev, prireditev. Obogatitveno dejavnost načrtuje vzgojiteljica v svojem letnem delovnem načrtu, ki ga predstavi vsem staršem na roditeljskem sestanku in od staršev prejeme tudi soglasje, da se z določeno obogatitveno dejavnostjo strinjajo. V tem primeru so starši tudi financerji le-te.

Obogatitvene dejavnosti, ki so načrtovane v šolskem letu 2019/2020:

•  Glasbena ustvarjalnica, izvajalka Veronika Šarec
  •  Integrirane angleške urice za 5-6 letnike
  •  Plavalni tečaj za 4-6 letnike
  •  Pevski zbor za otroke od 4-6 let
  •  Predstava za otroke, Miha znakec - znakovno sporazumevanje, v izvedbi dijakinj GSŠRM
  •  Malček bralcek, izvajalec Knjižnica Franceta Balantiča Kamnik
  •  Veronikin festival za vse družine vrtca, izvajalci delavci vrtca
  •  Novoletni bazar za vse družine vrtca, izvajalec delavci vrtca
  •  Zaključna prireditev za otroke, ki odhajajo v šolo
  •  lutkovne predstave v izvedbi dijakov in dijakinj GSŠRM
  •  novoletni koncert po enotah vrtca v izvedbi Glasbene šole Kamnik

in druge obogatitvene dejavnosti, ki so jih strokovni delavci načrtovali s starši.

veseli 1 veter